divider_Gminne Info

30 kwietnia br. zakończył się nabór wniosków w ramach czwartego konkursu dla POPC 1.1 „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” dla Działania 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” – POPC 2014-2020

👉Podmiotami uprawnionymi do ubiegania się o udzielenie wsparcia były przedsiębiorstwa telekomunikacyjne, które są dostawcami usług światłowodowych także na terenie gminy Łukowica.

👉Nasze działania pomogły umieścić na liście punktów adresowych 2010 lokalizacji z obszaru gminy Łukowica rekomendowanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej na potrzeby IV naboru POPC, jako możliwe do objęcia zasięgiem w obszarze Małopolski część A.

👉Urząd Gminy jest w stałym kontakcie z UKE i operatorami telekomunikacyjnymi. Dokładamy wszelkich starań, aby do światłowodu został podłączony każdy mieszkaniec który tego potrzebuje.🤝

👉Na chwilę obecną czekamy na wyniki powyższego konkursu. Po zakończeniu oceny wniosków przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa poznamy ostateczną listę lokalizacji w których możliwa będzie instalacja łącza światłowodowego.

👉Miejscowości Naszej Gminy oraz liczba rekomendowanych punktów:
✅Jadamwola – 128
✅Jastrzębie – 144
✅Młyńczyska – 192
✅Owieczka – 78
✅Przyszowa – 486
✅Roztoka – 211
✅Stronie – 267
✅Świdnik – 158
✅Łukowica 346

divider_Gminne Info

Aktualności :

divider_Gminne Info