Medalowy występ uczniów ze Stronia


W miniony czwartek (5 grudnia) w Limanowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego Szkół Podstawowych w pływaniu. Gminę Łukowica reprezentowali uczniowie ze Stronia, Roztoki i Berdychowa. Trzykrotnie na podium stanęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Stroniu.

Wicemistrzem powiatu limanowskiego w stylu dowolnym (kategoria chłopcy, rocznik 2005-2006) został uczeń klasy siódmej Jan Warzecha. Natomiast wśród dziewcząt w najmłodszej kategorii wiekowej (rocznik 2010 i młodsze) trzecie miejsce wywalczyła Kalina Szpiech (styl grzbietowy) i Gabriela Bugajska (styl klasyczny).

Zawodnicy z trzech pierwszych miejsc mają prawo udziału w zawodach wojewódzkich, które odbędą się w lutym 2020 roku w Myślenicach.

W zawodach powiatowych obok sześcioosobowej reprezentacji Szkoły Podstawowej w Stroniu (oprócz wspominanych wyżej uczniów także: Hanna Bugajska; Izabela Gurgul; Zofia Augustynek) z terenu gminy Łukowica udział wzięli również uczniowie Szkoły Podstawowej w Roztoce: Kinga Król; Emilia Gurgul; Agnieszka Król; Julia Król, Patrycja Gurgul, Justyna Wolak oraz Zuzanna Król, Emilia Wyżycka, Magdalena Król. Szkołę Podstawową w Berdychowie reprezentował Tomasz Pogwizd

divider_Gminne Info

Aktualności :