Młodzi Reporterzy Beskidu Sądeckiego


Podczas trwania projektu ETAs w Szkole Podstawowej nr 1 w Przyszowej (1 wrzesnia 2018 – 15 grudnia 2019) uczniowie klasy siódmej poza udziałem w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego z wykorzystaniem gier planszowych i czasopism dwujęzycznych, weszli w rolę reporterów.

divider_Gminne Info

Zwiedzili przepiękne miejsca malowniczego Beskidu Sądeckiego, promując aktywną formę spędzania czasu wolnego w klasowym gronie. Młodzi Reporterzy dotarli do Szczawnicy, Krościenka, Rytra, Krynicy, Przehyby oraz Woli Kroguleckiej zdobywając następujące szczyty Beskidu Sądeckiego: Bereśnik, Makowica, Radziejowa czy Jaworzyna Krynicka. Dwudniowa wyprawa na Przehybę oraz wycieczka do Krynicy odbyła się w towarzystwie naszego tegorocznego gościa z Wietnamu – Hailey (za pośrednictwem Aiesec), co dodatkowo sprzyjało swobodnym konwersacjom w języku angielskim w środowisku pozaszkolnym.

Uczniowie chętnie fotografowali nowe miejsca i poznawali wiele ciekawych informacji na temat szlaku, roślinności, zwierząt na tym terenie. Wisienką na torcie była wyprawa do Zakopanego i wyjście z przewodnikiem anglojęzycznym do Morskiego Oka. Efektem wypraw było stworzenie broszury w języku angielskim zawierającej relacje z działań projektowych. Na podstawie tych materiałów został przygotowany gminny konkurs „Co wiesz o Beskidzie Sądeckim”, do którego zostali zaproszeni uczniowie ze wszystkich 9 szkół podstawowych w gminie Łukowica.

Wraz z zaproszeniem do szkół rozesłano broszurki informacyjne. Konkurs oraz uroczyste podsumowanie działań projektowych odbyło się w grudniu w Szkole Podstawowej nr 1 w Przyszowej. Uczestnicy projektu przedstawili krótki program artystyczny, prezentację multimedialną, filmik z wypraw oraz relacje w języku angielskim. Zwycięzcom konkursu nagrody wręczyła Pani Małgorzata Pogwizd – Dyrektor Zespołu Obsługi Edukacji w Łukowicy oraz Dyrektor Szkoły – Pan Kazimierz Pietrucha.

divider_Gminne Info
divider_Gminne Info

Aktualności :