100 lat działalności Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej


divider_Gminne Info

W dniu 16.11.2021 r. w Szkole Podstawowej w Stroniu odbyła się uroczystość posadzenia Dębu z okazji 100-lecia działalności Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. W uroczystości wzięli udział: Strażacy z OSP w Stroniu wraz z prezesem OSP Panem A. Platą, sołtys wsi Stronie – Pan S. Jedlecki, Pani dyr. L. Sułkowska, nauczyciele i uczniowie naszej Szkoły oraz pracownicy obsługowi.

divider_Gminne Info

Praca strażaka, to godna służba „Bogu na chwałę i ludziom na pożytek”. Z narażeniem zdrowia i życia strażacy są gotowi nieść pomoc, za co powinniśmy być im wdzięczni.

Dzieci oddziału przedszkolnego i klas I – III miały możliwość z bliska obejrzeć samochód i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o ich trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy oraz zasadach udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Z okazji Jubileuszu Dyrektor Szkoły z całą społecznością złożyli Strażakom życzenia wszelkiej pomyślności oraz samych sukcesów w pracy zawodowej i działalności społecznej.

Dyrektor Szkoły
z całą społecznością szkolną.

divider_Gminne Info

Aktualności :

divider_Gminne Info