Komunikat ws. ptasiej grypy na terenie Gminy Łukowica


divider_Gminne Info

Szanowni Państwo, z powodu stwierdzenia ogniska wysoce zjadliwej ptasiej grypy w miejscowości Stronie, na terenie gminy Łukowica został wyznaczony Obszar Zapowietrzony i Obszar Zagrożony w promieniu 10 km od stwierdzonego ogniska ptasiej grypy.

W związku z zaistniałą sytuacją epizootyczną zostanie przeprowadzona tzw. perlustracja terenu (przegląd gospodarstw) na Obszarze Zapowietrzonym, a następnie na Obszarze Zagrożonym. W celu sprawnego przeprowadzenia tych czynności Powiatowy Inspektorat Weterynarii zwraca się z prośbą do właścicieli drobiu o zgłaszanie chowu na formularzu, którego wzór stanowi załącznik do niniejszego komunikatu.

W najbliższych dniach do Państwa gospodarstw będą zgłaszać się osoby przeprowadzające perlustrację. Uprzejmie prosimy, aby właściciele wychodzili do osób prowadzących kontrolę i przedstawiali aktualną sytuację drobiu w gospodarstwie (ilość sztuk, stan zdrowotny – ewentualne zauważone objawy chorobowe).

W razie pytań prosimy o kontakt z Powiatowym Inspektoratem Weterynarii w Limanowej – tel. 18 337-17-61, www.piw-limanowa.pl

divider_Gminne Info
divider_Gminne Info

Zgłoszenie posiadania ptactwa w chowie przydomowym – wzór

divider_Gminne Info

Aktualności :

divider_Gminne Info