Wizyta Wojewody Łukasza Kmity


divider_Gminne Info

W sobotę naszą Gminę spotkała kolejna klęska, gradobicie jakiego nie pamiętają doświadczeni sadownicy. Zaraz po wystąpieniu zjawiska Wójt Gminy Bogdan Łuczkowski zwrócił się o pomoc do Pana Wojewody Łukasza Kmity – Wojewody Małopolskiego o wsparcie dla naszych Mieszkańców, Sadowników.

Pan Wojewoda błyskawicznie odpowiedział na mój apel i dzisiaj odwiedził Gminę Łukowica, aby obejrzeć straty w sadach i wysłuchać przedstawicieli poszkodowanych.

➡️

W spotkaniu udział wzięli sadownicy z miejscowości dotkniętych gradobiciem i przedstawili problemy z jakimi się borykają. W niektórych sadach zniszczenia sięgają 100 % w owocach, a zniszczone są również drzewa. Ponadto, rok temu w naszej gminie sadownicy byli dotknięci przez przymrozki.

➡️

Przez Urząd Gminy zostało wygenerowane zgłoszenie do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

➡️

W trybie natychmiastowym zostaną powołane komisje do szacowania szkód, aby ogrom strat móc przedstawić Małopolskiemu Urzędowi Wojewódzkiemu.

❗

Proszę poszkodowanych sadowników o błyskawiczne zgłaszanie strat do Urzędu Gminy

🤝

Dziękuję Panu Wojewodzie Łukaszowi Kmicie za błyskawiczne działanie, osobisty przyjazd do naszych sadowników i chęć pomocy poszkodowanym.

divider_Gminne Info

Aktualności :

divider_Gminne Info