Bieg – „TROPEM WILCZYM”

Bieg "Tropem Wilczym"

divider_Gminne Info

Tropem Wilczym pobiegnie cała Polska !!!

Już po raz siódmy, a w Przyszowej po raz czwarty w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych pobiegną wszyscy ci, którzy chcą nadać nowoczesny ton historii o ludziach niezłomnych w swej idei.

Jak w każdej edycji, będzie można pobiec trasą obligatoryjną dla wszystkich miejscowości – 1963 m. Symboliczny dystans to rok śmierci ostatniego Niezłomnego, który poległ w walce czynnej – Józefa Franczaka pseud. Lalek, Laluś. Ten bieg zyskał miano honorowego i jest najpopularniejszym dystansem.

Tropem Wilczym

Dla pasjonatów tego sportu czeka wyjątkowy pakiet startowy, który zawierać będzie między innymi unikatowe koszulki z Bohaterami VII edycji Biegu Tropem Wilczym, wybranymi do najnowszej edycji spośród tych żołnierzy, którzy przeżyli represje i pokazali swoją niezłomność w życiu codziennym, w czasach pokoju i teraźniejszości.

Warto być z nami!

Zapraszamy do Przyszowej!  3 marca spędzimy w atmosferze historyczno-kulturalnego eventu, poprzez udział w biegu pójdziemy śladem tych, dla których Ojczyzna i drugi człowiek byli na pierwszym miejscu.

Tropem Wilczym

W 2019 roku Fundacja Wolność i Demokracja, główny organizator i pomysłodawca biegu, przybliży historię bohaterów takich jak:

  • Barbara Otwinowska
  • Stanisława Rachwałowa
  • Antoni Heda
  • Władysław Siła Nowicki
  • Paweł Jasienica
  • oraz Kapitan Jerzy Stawski – ostatni żyjący żołnierz Warszyca
Tropem Wilczym

Aktualności :

SLIDER – w szablonie INDEX