Czujnik jakości powietrza na budynku Urzędu Gminy w Łukowicy


divider_Gminne Info

Z początkiem stycznia 2021 r. zamontowano na budynku Urzędu Gminy Łukowica czujnik jakości powietrza. Wstępnie czujnik jakości powietrza został zamontowany na okres 3 miesięcy (do końca obecnego sezonu grzewczego).

divider_Gminne Info

Wraz ze spadkiem temperatur i rozpoczęciem sezonu grzewczego, stan powietrza zmienia się diametralnie. Momentami można odczuć przykry, drażniący zapach z naszych kominów, szczególnie pod wieczór, gdy mieszkańcy zaczynają rozpalać paleniska w starych bezklasowych kotłach (które należy wymienić najpóźniej do końca 2022 roku – zgodnie z uchwałą antysmogową dla województwa małopolskiego. Kotły 3 i 4 klasy należy wymienić najpóźniej do końca 2026 r.)

W naszej gminie podjęto decyzję o uruchomieniu monitoringu jakości powietrza. Wstępnie czujnik jakości powietrza AIRLY został zamontowany na okres 3 miesięcy (do końca obecnego sezonu grzewczego). Wskazania czujników na bieżąco można śledzić na stronie https://map.airly.eu/en/ z której można pobrać także aplikację na telefon komórkowy https://airly.org/pl/produkty/airly-mobilna-aplikacja/. Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania. Jest to bardzo przydatna aplikacja, która pozwala na śledzenie jakości powietrza w czasie rzeczywistym. Jest także możliwość sprawdzenia prognozy jakości powietrza na danym terenie, a także dostęp do danych historycznych. 

Więcej informacji na temat czujnika: https://airly.org/pl/produkty/airly-sensor/

Wszelkie uwagi odnośnie działania czujnika prosimy zgłaszać do ekodoradcy pod nr tel. 18-330 15 13.

divider_Gminne Info

Aktualności :

divider_Gminne Info