Narodowy Spis Powszechnym – tylko do 30 września


divider_Gminne Info

Potrzebujesz pomocy przy realizacji obowiązku spisowego? Sprawdź, gdzie w Twojej okolicy działają punkty spisowe, w których możesz dokonać samospisu internetowego.

divider_Gminne Info

Zachęcamy, aby przed udaniem się do wybranego punktu, skontaktować się z nim telefoniczne, aby sprawdzić godziny otwarcia oraz obowiązujące w placówce zasady epidemiologiczne związane z pandemią Covid-19.

Czasu, by wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym zostało niewiele – tylko do 30 września, ale szansę na wypełnienie formularza spisowego masz zawsze po drodze:
https://spis.gov.pl/sprawdz_lokalizacje/

divider_Gminne Info

Przypominamy:

Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny.

Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się samodzielnie:

  • korzystając z punktów spisowych przygotowanych w urzędzie statystycznym lub miejscowym urzędzie gminy/miasta;
  • dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 od poniedziałku do soboty od 8.00 do 18.00 (od dnia 13 września br. do końca trwania spisu tj. 30 września br. infolinia będzie czynna w godzinach od 8.00 do 20.00).

Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie, będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi – telefonicznie (z numerów 22 828 88 88 lub 22 279 99 99) lub bezpośrednio. Przypominamy, że zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem.

Udział w spisie to nasz ustawowy obowiązek – nie odkładajmy go na ostatnią chwilę.

Spiszmy się, bo Liczymy się dla Polski!

W razie pytań i wątpliwości informacje można uzyskać w naszym urzędzie pod numerem telefonu 18 3301525


Aktualności :

divider_Gminne Info