Turniej „Młodzież zapobiega pożarom”

41 Turniej Wiedzy Pożarniczej

divider_Gminne Info

Zarząd Oddziały Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Łukowicy informuje,

że w dniu 7 marca 2019r. (czwartek) o godzinie 12:00 w Remizie OSP w Łukowicy odbędą się eliminacje gminne w ramach 41 Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Turniej przewiduje w tym roku trzy kategorie wiekowe:

  • I grupa – uczniowie klas I-IV szkół podstawowych
  • II grupa – uczniowie klas VII i VIII oraz III klasa gimnazjalna
  • III grupa – młodzież ponadgimnazjalna
divider_Gminne Info

Nowością w tegorocznej edycji jest utworzenie III grupy dla młodzieży ponadgimnazjalne, która powinna zgłaszać swój udział w Turnieju do dnia 1 marca br. w Urzędzie Gminy w Łukowicy (osobiście lub pocztą elektroniczną na adres: gmina@lukowica.pl. Uczestnicy z grup I i II zgłaszani są przez swoje Szkoły Podstawowe.

W trakcie eliminacji zostanie zorganizowany pokaz sprzętu pożarniczego.

Dla uczestników Turnieju, którzy uzyskają najlepsze miejsca przewiduje się wręczenie dyplomów i nagród rzeczowych, a także udział w eliminacjach powiatowych (zwycięzcy I-II miejsca).

Turniej odbywa się według Regulaminu wprowadzonego Uchwałą Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP z dnia 16.12.2004r. Regulamin został zmieniony Uchwałą nr 7/1/2017 Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP w dniu 17 października 2017r. Zmiana związana była z wprowadzeniem nowego ustroju szkolnego i dotyczy podziału na grypy wiekowe.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Turnieju.

divider_Gminne Info

Aktualności :