Chrońmy zwierzęta podczas mrozów!


divider_Gminne Info

Jak co roku apelujemy do mieszkańców naszej gminy o zapewnienie odpowiedniego schronienia naszym zwierzakom.  Zima to zagrożenie nie tylko dla ludzi, ale także dla zwierząt. Dlatego teraz należy o nie szczególnie zadbać. Pamiętajmy, aby w okresie niskich temperatur zapewnić odpowiednią opiekę i warunki naszym pupilom. Podczas zimowych mroźnych dni i nocy zwierzęta pozostające poza domem narażone są na niebezpieczeństwo. Zadbajmy, by nasi czworonożni przyjaciele mogli schronić się przed zimnem w uszczelnionej i ocieplonej budzie. Podczas mrozów powinniśmy też zadbać, by dla utrzymania odpowiedniej temperatury ciała nasze zwierzęta dostawały porcję ciepłego jedzenia w większej ilości. Takie działania mogą znacząco poprawić komfort życia psów w czasie mrozów. Podczas dużych mrozów zapewnijmy im nocleg w cieplejszym pomieszczeniu. Garaż, stodoła czy piwnica może być miejscem, w którym znajdą schronienie przed skutkami niekorzystnej pogody. Pomóżmy im przetrwać zimę.

divider_Gminne Info

Według ustawy o ochronie zwierząt ,,zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę”. Każdy, kto decyduje się na posiadanie zwierzęcia, musi pamiętać, że należy zapewnić mu odpowiednie warunki bytowania. Szczególnie ważne jest to w okresie zimowym, kiedy niskie temperatury narażają naszych pupili na wychłodzenie.

Nie bądźmy obojętni na cierpienie zwierząt.

 Pamiętajmy również o stałym skutecznym dozorze nad psami i innymi zwierzętami domowymi oraz o zabezpieczeniu posesji przed wydostaniem się zwierzęcia poza jej teren.

Niewywiązywanie się z tego obowiązku może grozić wysoką grzywną lub karą więzienia.

Jeżeli posiadasz informacje o znęcaniu się nad zwierzętami lub przetrzymywaniu ich
w niewłaściwych warunkach bytowania, skontaktuj się z Policją.

divider_Gminne Info

Aktualności :

divider_Gminne Info