Wsparcie finansowe dla rolników

Komunikat dla rolników

divider_Gminne Info

„Rozwój przedsiębiorczości – rozwój usług rolniczych”. Warunkiem skorzystania z takiego wsparcia jest wykonywanie działalności gospodarczej polegającej na świadczeniu usług dla gospodarstw rolnych przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Co ważne musi to być jedna z następujących trzech rodzajów działalności gospodarczej: działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną; działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich lub działalność usługowa następująca po zbiorach.

👉

Wysokość dofinansowania to nawet 500 tys. zł

👉

Termin składania wniosków: 13 stycznia 2021 r.

✅

Dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstw w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych”

🚜

Wsparcie jest przyznawane na realizację inwestycji ulepszających już istniejące instalacje nawadniające, powiększających obszar nawadniania lub jednocześnie powiększających obszar nawadniania i ulepszających już istniejące instalacje. Dofinansowanie można otrzymać m.in. na: budowę studni i zbiorników; zakup maszyn i urządzeń do poboru, magazynowania, uzdatniania, odzyskiwania lub rozprowadzania wody, instalacji nawadniających i systemów do sterowania nawadnianiem.

👉

Maksymalna kwota pomocy wynosi 100 tys. zł

👉

Termin składania wniosków: 28 stycznia 2021 r.Szczegóły na stronie ARiMRhttps://www.arimr.gov.pl/…/w-styczniu-final-dwoch…

divider_Gminne Info

Aktualności :

divider_Gminne Info