„ROZŚPIEWANA ŁUKOWICA” – czyli I Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej


divider_Gminne Info

2 czerwca 2022 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Łukowicy odbyły się przesłuchania I Gminnego Konkursu Piosenki Dziecięcej „Rozśpiewana Łukowica”. Konkurs został zorganizowany przy współpracy Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Świdniku z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Turystyki i Gminną Biblioteką Publiczną w Łukowicy. Uczestnikami konkursy były starsze przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych z naszej gminy. Pomysłodawczynią i koordynatorkąkonkursujest pani Karolina Borucka, która czuwała nad organizacją całego przedsięwzięcia.

divider_Gminne Info

Tego dnia przed komisją konkursową stanęło niespełna 200 wykonawców, którzy na scenie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne w występach solowych i zespołowych. W komisji zasiadły: dr Renata Jonakowska – Olszowska (nauczyciel śpiewu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Nowym Sączu, dyrygent chóru kameralnego działającego przy Bazylice Św. Małgorzaty w Nowym Sączu), Pani Olga Bolanowska (nauczyciel rytmiki i historii muzyki w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Nowym Sączu, członkini kabaretu ERGO z Nowego Sącza) i Pani Celina Zwolińska (doświadczony nauczyciel muzyki w szkołach podstawowych i gimnazjum). Jury było zachwycone naturalnością i umiejętnościami artystycznymi jakie zaprezentowali wszyscy uczestnicy konkursu! ”Wyłonienie laureatów było niezwykle trudnym zadaniem, ponieważ bardzo wielu solistów i wiele zespołów zaprezentowało się na bardzo wysokim poziomie. Chciałybyśmy nagrodzić wszystkich, ale taka jest idea konkursu, że wyłonić musimy tych, którzy w naszej ocenie zaprezentowali się najlepiej.” – powiedziała przewodnicząca komisji, Pani Renata Jonakowska – Olszowska.

Organizatorzy konkursu są wdzięczni wszystkim występującym i ich opiekunom za włożony trud i poświęcenie w przygotowanie tak wspaniałych występów. Chcąc nagrodzić wszystkich uczestników każdemu z nich wręczono niewielki upominek będący pamiątką udziału w konkursie.

Organizatorzy zapewnili również, że w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja Gminnego Konkursu Piosenki Dziecięcej „Rozśpiewana Łukowica”, do udziału w którym już dziś zapraszamy młodych artystów z naszej gminy!

divider_Gminne Info
divider_Gminne Info

Aktualności :

divider_Gminne Info